Her şey kanun yapmaktan ibaret değildir. Aksine her şey o kanunları uygulamak ve uygulattırmaktan ibarettir. Uygulayan, yerine getiren, daima karar verenden daha kuvvetlidir.”

AV. SEVCAN SERT KİMDİR?

Ankara’da doğan Sevcan Sert, ilköğretim ve lise eğitimini de Ankara’da tamamlamıştır. Lise eğitimini İngilizce ve Almanca dillerini de gördüğü Anadolu lisesinde yapmıştır.  2012 yılında ilk lisans öğrencilerini almaya başlayan Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne,  ilk lisans öğrencilerinden biri olarak derece ile girmiştir. Bir yıl Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda İngilizce hazırlık eğitimi almıştır. Üniversite yıllarında Fransızca eğitimi de alan Sevcan Sert, İngilizce dilinin yanında başlangıç düzeyinde Fransızca ve Almanca dillerini de bilmektedir.

Avukat Sevcan Sert, Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olmuş ve Ankara Barosu’nda başladığı stajını başarıyla tamamladıktan sonra Avukatlık Ruhsatnamesini almıştır. Üniversite eğitimi ve staj dönemi boyunca seçkin hukuk bürolarında İş Hukuku, Eşya Hukuku, Aile Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında dava ve iş takibinde bulunarak zengin bilgi birikimi ile meslek hayatına başlamıştır.

Türkiye Barolar Birliği’nin ileri eğitim programlarına katılmış, Aile hukuku, Kamu İhale hukuku, Tüketici hukuku alanlarında sertifika almaya hak kazanmıştır. The European Law Student’s Association tarafından düzenlenen eğitimlere aktif olarak katılmış ve Bilişim Hukuku alanında sertifikası bulunmaktadır. Eğitimine ve mesleki anlamda gelişimine önem veren Avukat Sevcan Sert’in CMK.- CMK Çocuk – Adli Yardım ve Otopsi Sertifikaları da bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi  Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitimine devam ederken, serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir.  Çalışmalarına Ceza hukuku, Aile hukuku ve Ticaret hukuku başta olmak üzere Bilişim hukuku, Gayrimenkul hukuku, Sigorta hukuku alanlarında devam etmektedir.

Misyonum

Dünyada ve ülkemizde hukuk hizmetini çağdaş, profesyonel, sorumlu, duyarlı bir anlayışla müvekkillerime sunmayı taahhüt ediyorum.

Bu bağlamda, müvekkillerimle karşılıklı güven ilişkisinin kurulmasıyla birlikte, müvekkillerimin sorunlarıyla birebir ilgilenmeyi, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, profesyonel yönetim anlayışını, sektöründe lider bir hukukçu olmayı kendime amaç edinmekte ve adaleti en iyi şekilde sağlama yolunda ilerlemekteyim.

Vizyonum

Zengin bilgi birikimi ve tecrübeye dayanan, Uluslararası standartlara sahip Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti vermektir.

Öncelikli amacım; müvekkillerimin hukuki anlamdaki tüm sorunlarına çözüm odaklı bir yaklaşım ve sistem getirerek hukuk dünyasındaki farkımı ortaya koymaktır.

Bir diğer amacım ; globalleşen ve teknolojik olarak sürekli değişim içinde olan dünyanın ekonomik dar kalıbının dışında, günümüz hukukuna yeni değerler katarak, adaletin en hızlı ve haklı şekilde tecellisi hususunda insan odaklı bakabilmeyi göstermektir.

error: