Medeni Kanun’daki 166. madde, evlilik akdinin temelden zarar görmesi ile düzenli hayatın devamının gerçekleşememesi halini düzenlemektedir. Bu ve buna benzer hukuki durumlarda evlilik akdinin zarar gördüğünü ya da temelden sarsıldığının kararının verilebilmesi için kanunda yer alan sebeplerin gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Ankara Avukat ve hukuk çalışanlarının belirttiği bu sebepler aşağıdaki gibidir:

  • Birlikteliğin Zarar Görmesi: Medeni Kanun’da evlilik birliğindeki hususlar ile ilgili ve boşanma davalarının açılabilmesi için bazı şartlar yer almaktadır. Bu şartlar içerisinde; evlilik birliğinde temelden sarsılma (örneğin, kişilerin birbirine hakaret etmesi, saygısızlık, diğer insanların evliliklerine müdahale etmesi ya da sadakat ve güven sarsıcı tavırlar takınılması gibi.), evliliğin sarsılmasına neden olan problemlerin beraberinde evlilikteki düzenli hayatın sürdürülemez hale gelmesi ve davacının dava edilme sebebinin ağır olması bu sebeplerden biridir.
  • Evliliğin Fiili Durumunun Ortadan Kalkması: Müşterek hayatın kurulamamış olması ve bu durumdan dolayı daha önceden bir boşanma davası açılması rağmen evlilik akdinin yeniden düzelememesi durumlarında, her ne sebep olursa olsun evlilik bitmiş görülerek boşanmalarına karşılıklı olarak karar verilmektedir. Profesyonel Ankara Avukat ve hukuk çalışanları, bu alanda eğitimlerini tamamlayarak boşanma sürecindeki kişilere yardımcı olmaktadır.
  • Anlaşmalı Boşanma: Evlilik sürecinin 1 yıl ya da 1 yıldan daha kısa bir süre içerisinde eşlerin ortak kararı ile son verilmesi istemi, dava içerisinde evlilik birliğinin temelden sarsıldığını göstererek boşanma ile sonuçlanmaktadır. Hakim, boşanma sürecindeki çocuk ve taraflar için menfaat gözeterek gerekli değişiklikleri gösterebilmektedir. Tarafların da değişiklikleri kabul etmesi halinde evlilik akdi kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Avukat Telefon Numaraları

Ankara Avukat telefon numaraları için küçük bir araştırma yaparak bir avukata ulaşmak oldukça kolaydır. Ancak, iyi bir avukat bulmak ve referansı yüksek olan birine ulaşmak oldukça zordur. Bu alanda başarılara imza atmış, müşterileri tarafından olumlu dönüşler edinilmiş bir avukat ile çalışmak sizleri daha iyi bir sonuç ile karşılaştıracaktır. Örneğin, şiddetli geçimsizlik ile boşanma davası açılması gibi durumlarda hukuki prosedürleri yerine getirerek davadan hedeflediğiniz sonucu almak için avukatınızın da bu alanda tecrübeli olması gerekmektedir. Ankara avukat çalışanları içerisinde, tecrübesiz bir avukat ile çalışmanız ve bunun sonucunda dava süreci içerisinde bilmediği durumlar ile karşılaşması sizin taleplerinize cevap niteliği taşımayacaktır.

Boşanma, velayet, nafaka, miras ya da maddi ve manevi tazminat davaları gibi birçok dava için hukuki sonuçlar göz ardı edilmeden gereken tüm ihtimallerin düşünülmesi gerekmektedir. Avukat telefon numarası aramalarınızda da ilk bulduğunuz sıradan bir avukat yerine içlerinden sizin için en uygun olacak avukatı seçmeniz daha doğru olacaktır. Avukatlar arasında da doktorlara benzer olarak bir tecrübe noktası bulunabilmektedir. Örneğin, boşanma davalarında profesyonel bir avukat, miras davalarında en iyi olamayabilir. Bu ve buna benzer hususların araştırılması gerekmektedir.

Bayan Avukat Telefon Numarası

Boşanma davalarında ya da maddi manevi tazminat davalarının birçoğunda şiddet gören kadınlar ya da zarar gören bir taraf olabilmektedir. Son yıllarda artan şiddet olaylarının beraberinde Bayan Avukat telefon numarası ve Ankara Avukat telefon numarası araştırmaları artmaktadır. Kadınlar, hukuki süreçleri boyunca onları anlayabilecek ve bu yolda onların yanında olabilecek birini aramaktadır. Kadın avukatlar da bu süreçte müvekkilleri için gereken her işlemi yapmaya çalışmaktadır. Dava ve dava süreci desteğiniz için danışmanlık hizmeti alarak sürecinizi psikolojinizi daha iyi bir hale getirerek tamamlayabilirsiniz.

Boşanmalar, eşler arasında verilebilen en zor kararlardan biridir. Ancak, boşanmanın eşlerin ortak kararı ile verilmesi, evlilik için gereken her şeyin yapılmış ve ortak bir payda bulunamamış olmasını göstermektedir. Ortak bir payda buluşamayarak boşanma düşüncelerinin devam etmesi evliliklerinin anlaşmalı olarak son bulmasını gerektirmektedir. Boşanma davaları iki türlü olarak açılabilmektedir. Anlaşmalı ve çekişmeli olarak açılan boşanma davalarında, dava süreci kısa veya uzun olabilmektedir. Anlaşmalı olarak boşanmaya karar veren tarafların davaları oldukça kısa sürerken, çekişmeli olarak açılan davaların süreci tam olarak belirlenememektedir. Çekişmeli boşanma davalarında taraflar yıpranırken, herhangi bir uzlaşma durumu da ortada kalmayacaktır. Bütün şartların yerine getirilebilmesi ve sürecin daha kısa sürmesi için tarafların karar vererek anlaşmalı boşanma davası açmaları daha doğru bir sonuç yaratacaktır. Ankara avukat çalışmaları, anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları için süreci daha iyi hale getirecek önerilerde bulunmaktadır.

Write A Comment

error: