Ceza avukatı, ceza kanunlarına muhalefet eden kişileri savunmak amacıyla uzmanlaşmış avukattır. Ceza Muhakemesi Kanunu’nda bulunan 160. Maddenin 1. Bendine göre Cumhuriyet savcısının bir suçun oluşması ve oluştuğuna dair ipuçlarının ortaya çıkması halinde hemen konuyu araştırması gerekmektedir. Bunun en mühim sebebi kamu davasına yer olup olmadığının öğrenilmesidir. Bu durum ceza soruşturması olarak nitelendirilmektedir. CMK 170. Maddede ise soruşturma aşamalarının bitiminde elde edilen bulgular, şüphenin kesinleşmesine yol açmışsa, Cumhuriyet Savcısının iddianame hazırlaması beklenmektedir. Eğer bu iddianame, mahkeme heyetince onaylanırsa kamu davası süreci işlemeye başlar. Bu aşamalar çoğu zaman uzun ve karmaşık bir hal almaktadır. Ceza avukatı, kişi hürriyetini doğrudan ilgilendiren ve hataya yer olmayan böylesi bir süreçte müvekkilinin haklarını en iyi şekilde savunmalıdır. Aynı zamanda soruşturma ve kovuşturmanın her aşamasında müvekkilini bilgilendirmelidir. Ayrıca ceza hukukunda uzlaştırma ile ceza avukatı birbirine karıştırılmamalıdır.

Ankara Ceza Avukatı

Seçeceğiniz ceza avukatının davanın açıldığı mahkemenin bulunduğu il sınırları içinde ya da o ile yakın bir ilde ikamet ediyor olması daha avantajlıdır. Davanın her aşamasına doğrudan müdahil olabilecektir. Ceza yargılamasında davaların sonuçlanması aylar, hatta yıllar sürebilmektedir. Ceza avukatları her duruşmaya mutlaka katılmalıdır. Bu kanuni bir zorunluluk olmamakla birlikte duruşmaya katılmayan bir avukatın müvekkilini savunması mümkün değildir. Davanın açıldığı yere uzak bir yerde ikamet eden bir ceza avukatı, vekil tayin etmeniz durumunda avukatınızın her duruşmaya uçakla, otobüsle, ya da kendi aracıyla saatler sürecek bir yolculuk sonucu gelmesi gerekecektir. Yolda başına gelebilecek en ufak bir aksilik, hava muhalefeti vb. bir durum söz konusu olduğunda duruşmaya katılamayacak bu da paranızın karşılığı olan hizmeti alamamanıza yol açacaktır. Daha da önemlisi ceza avukatınız olmaksızın kendinizi savunmak zorunda kalmanıza, yani mağdur olmanıza sebep olacaktır.

Ağır Ceza Avukatı

Ceza avukatının alanında uzmanlaşmış, ceza hukuku anlamında karşılaşılabilecek her türlü konuda avukatlık hizmeti verebilir olması gereklidir. Ancak ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar sonucunda daha ağır ceza ve güvenlik tedbirlerine hükmedilmektedir. Bu nedenle ağır ceza mahkemesinde yargılanan bir kişi hakkında mahkumiyet hükmü verilmesi halinde sonuçları oldukça ağır olmaktadır. Ceza avukatı tarafından bakılan davalarda, ağır ceza mahkemesinde yargılanan kişilerin tutuklu olarak yargılanma ihtimalleri de vardır. Bu durumda tutuklu yargılanma durumunuzun söz konusu olması halinde mahkemeye gidip en basit bir evrakı dahi almanız mümkün olamayacaktır. Ceza avukatınız, böylesine zorlu bir süreçte alacağı vekillik görevini en iyi şekilde yerine getirmeli, en ufak bir hataya yer vermeden en kutsal haklarınızdan biri olan savunma hakkınızı kullanmanıza aracı olabilecek yetenek ve kabiliyette olmalıdır.

Asliye Ceza Avukatı

Ceza davaları deyince genellikle akla ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda uzmanlaşmış avukatlar gelmektedir. Ancak ülkemizde asliye ceza mahkemelerinde görülen davalar ağır ceza mahkemelerinde görülen davalardan çok daha fazladır. Çünkü diğer ceza mahkemelerinin dava ve işler, asliye ceza mahkemelerinde görülmektedir. Ceza avukatı tarafından takip edilen, 10 yıl veya daha az hapis cezası gerektiren dava ve işler asliye ceza mahkemelerince karara bağlanmaktadır. TCK’da düzenlenen ve asliye ceza mahkemelerinin bakmakla yükümlü olduğu suçların sayısı oldukça fazladır. Her suçun oluşma biçimi ve unsurları birbirinden farklıdır. Ceza avukatınız bu nedenlerle mevzuata hakim olmalı, her suç türü yönünden müvekkillerini en iyi şekilde savunabilir olmalıdır.

En İyi Ceza Avukatı

Ceza avukatları, kişilerin belki de hayatlarının en zor en hassas dönemlerinden birinde çok ciddi bir sorumluluk üstlenmektedir. Bu sorumluluğun gereği olarak, işlerini en iyi şekilde yapmalıdırlar. Yapacakları en ufak bir hatanın nelere mal olabileceğinin bilincinde olmalıdırlar. Güncel mevzuatı çok iyi bir şekilde takip etmeli, benzeri davalarda tecrübeli olmalıdırlar. Ceza avukatı olarak sahip olmaları gereken en önemli özelliklerden birisi de etkili bir iletişimci olmalarıdır. Analitik düşünerek, pratik bir mevzuat bilgisi ve tecrübesini de ön plana çıkararak müvekkillerine en iyi şekilde hizmet verebilir olmalı, yapacağı savunmayla, müvekkillerinin ceza yargılamasının sonucunda ceza ve güvenlik tedbirlerine mahkum olmalarına engel olmalıdır.

Ceza Avukatı Arıyorum

İnsan hayatında ki en zorlu süreçlerden birinde, müvekkillerimizin yanında olarak savunmalarını en etkili şekilde gerçekleştirmekteyiz. Her türlü ceza davalarınız için bizimle iletişime geçerek profesyonel avukatlık hizmeti alabilirsiniz. Mevzuata hakim şekilde ve tecrübelerime dayanarak savunmalarınızı gerçekleştirmekteyim. Detaylı bilgi için ofisimizden ve irtibat telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ankara Uyuşturucu Avukatı

Uyuşturucu. UYUŞTURUCU MADDE SUÇLARI. Uyuşturucu madde ticareti hapis cezası. Uyuşturucu avukatı. En iyi Ceza Avukatı diye bir şey var mı? En iyi ceza avukatı gibi bir sınıflandırma mümkün müdür? Uyuşturucu madde bulundurma suçu. Uyuşturucu Madde Suçları Ve Ceza Davaları. Uyuşturucu madde kullanmak, bulundurmak, satmak, ihraç veya ithal etmek durumunda Türk Ceza Kanununda öngörülen cezalar nelerdir? Ankara Uyuşturucu Avukatı. Uyuşturucu Davalarına Bakan Avukat. Ankara uyuşturucu davasına bakan avukatlar. Uyuşturucu Avukatı Ankara.

Uyuşturucu Bulundurma ve Satma Suçları. Kullanmak için uyuşturucu bulundurmak ve satın almak yasaya göre suç olarak kabul ediliyor. Suçun maddi unsuru bulundurmak ve kabul etmek. Uyuşturucu Kullanma ve Uyuşturucu Bulundurma Suçu ve Cezası. Uyuşturucu suçları. Uyuşturucu satın almak, kabul etmek, uyuşturucu bulundurmak.

Uyuşturucu davalarına bakan avukatlar Ankara. uyuşturucu davasına bakan avukatlar. uyuşturucu avukatları Ankara. uyuşturucu davaları ne kadar sürer. Uyuşturucu davası sonuçları. beraat eden uyuşturucu davaları, dosyaları. Kullanmak İçin Uyuşturucu Bulundurma ve Uyuşturucu Madde Satma Suçu.

Uyuşturucu Madde Kullanma Suçunda Etkin pişmanlık (TCK 192)

error: